Duben 2007

Ewa Farna a něco o ní

30. dubna 2007 v 22:50 | Vanylka
Ewa Farna je začínající mladá zpěvačka, která už se dostala do širšího povědomí svým hitem "Měls mě vůbec rád". Ačkoliv na svou velkou lásku, podle svých slov teprve čeká, tak touto písničkou se stala idolem (a tajnou láskou) mnoha mladých lidí.
fotografie:
Ewa Farna je 13tiletým objevem na české scéně populární hudby. Po mnoha letech se objevila v Čechách teenage zpěvačka s obrovským talentem a pěveckým potenciálem. S energií a emocí v hlase, která je naprosto ojedinělá. Se svým prvním hitem "Měls mě vůbec rád" stačila během dvou měsíců bodovat ve všech televizních i rádiových hitparádách. Stejnojmenné album právě vychází a dokazuje, že 1. singl z alba nemusí být vždy největším hitem. Přátelé, ta největší síla teprve přichází.
Ewa Farna - homepage
Ewa Farna:
Mým oblíbencem je Kelly Clarkson. Ale moooc se mi líbí třeba Pink, Virgin, Christina Aquilera a taky celkem Evanescence. Teď docela často poslouchám i R'n'B. Třeba Rihannu, Pussycat dolls apod. Podle nálady. Poslouchám spíše zahraniční hudbu, ale z českých se mi líbí Helenka Zetová.

na tohle radši neklikej!!!

22. dubna 2007 v 10:35 | Vanilka
já tě varovala!!!to si tak tvrdohlavá?!teď za to že si na tohle klikla musíš něco udělat!!tohle si dej rychle na blog nebo umřeš!!!
k těmto obrázků něco připiš nebo za 7.dní umřeš!!!

je to nej. pohádky

11. dubna 2007 v 19:39 | Vanilka
O krtkovi


Když v roce 1956 začal připravovat výtvarník a režisér Studia Bratři v triku Zdeněk Miler vyprávění o tom, "Jak krtek ke kalhotkám přišel" netušil, že se pod jeho rukama rodí jeden z nejslavnějších hrdinů světového animovaného filmu pro děti.

Krtek si rázem získal srdce malých i velkých diváků. A co víc, okouzlil i vážené členy festivalových porot. Z filmového festivalu v Benátkách si přivezl hned dvě hlavní ceny a brzy k nim přidal i velkou cenu festivalu v Montevideu.

Už druhý díl "Krtek a autíčko" rozhodl, že film bude bez komentáře. Vždyť krtkovo udivené "jů", šťastné zatleskání rukama či veselý smích, dokázaly vyjádřit více než celá kupa slov.

Zdeněk Miler natáčel příběhy O krtkovi podle vlastních námětů i podle námětů renomovaných autorů - jedním z nich byl i spisovatel Ivan Klíma. Diváci zatím znají čtyřicet krátkých příběhů O krtkovi, ale i tři půlhodinové filmy : "Krtek filmová hvězda", "Krtek ve snu" a "Krtek ve městě".

O tom, že milý krtek vůbec nestárne se mohou přesvědčovat diváci Večerníčku ČT mnoha generací, krteček obveseluje srdíčka dětí s chutí a radostí.
Říkání o víle Amálce


Je to už více než čtvrt století, co se víla Amálka narodila z mlhy, podívala se do studánky, uviděla, že je pěkná a hned jí bylo veselo.

Tak začíná oblíbený kreslený seriál, který měl premiéru už v roce 1975 a je stále plný kouzel a osobitých postaviček. Ať už je to beránek Kudrna, loupežník Vešmyška, mužík Trneček, Kordulka, Široká bába a další, jak je uměl ztvárnit spisovatel Václav Čtvrtek. Ten obdařil Večerníček několika seriály, které nepřestávají i po letech bavit nejen děti, ale i dospělé diváky. Mezi nimi je i hodná a laskavá víla Amálka, která na konci seriálu sice odchází spát až do jara, ale ve Večerníčku se k nám čas od času vrací, i když je náhodou zima.

Třináctidílný kreslený seriál režíroval zkušený Václav Bedřich, který má na svém filmovém kontě nejen Makovou panenku, ale i Boba a Bobka, králíky z klobouku, Maxipsa Fíka a mnoho dalších filmů pro děti i dospělé. Vílu Amálku si i nakreslil. Hudbu k seriálu složil Jiří Kolafa a komentář čte velmi sympaticky Jiří Hrzán. Pro tehdy Československou televizi Říkání o víle Amálce vyrobil Krátký film, Studio bratří v triku.O loupežníku Rumcajsovi


První řada seriálu vznikla v roce 1967.

Jistě znáte loupežníka Rumcajse, ale jestlipak víte, že Rumcajs byl vlastně poctivý jičínský švec? A jak se stal ze ševce loupežník? Inu, Rumcajs jako švec byl skutečný mistr - i jičínský starosta Humpál si u něj nechal ušít boty. Rumcajs se ale s nafoukaným starostou neshodnul a byl za to vykázán z města. V lese řáholci se z něj potom stal loupežník.

Rumcajse, Manku a Cipíska namaloval výtvarník Radek Pilař, který je také autorem postavičky Večerníčka.Káťa a Škubánek


Kreslený seriál o holčičce Kátě a pejskovi Škubánkovi, vznikl v roce 1982.

Jak se ti dva k sobě dostali? Jednoho dne bylo jaro a všichni na dvoře měli mláďata. Holčička Káťa také chtěla něco živého. Proto si v cukrárně koupila velké čokoládové vejce a dala ho do kočárku, ten postavila na sluníčko, aby se jí co nejdříve něco narodilo. Kolem kočárku běžel malý pejsek, cítil něco sladkého, skočil do kočárku a tam ho našla Káťa. Vzala pejska domů a zacházela s ním jako s miminkem. Pejskovi se to nelíbilo a chtěl odejít, ale když viděl, jak by to Kátě bylo líto, zůstal. A Káťa mu dala jméno Škubánek.

Mach a Šebestová


Kreslený seriál o příhodách spolužáků Macha a Šebestové podle námětu Miloše Macourka, první řada vznikla v roce 1982.

O tom, že Mach a Šebestová jsou žáci 3.B, kteří kdysi dostali kouzelné sluchátko, které splní každé přání, ví v Čechách a na Moravě snad každé malé dítě. Hned v prvním díle má pes Jonatán má na chvilku křídla a objeví se i milion koček. Mach a Šebestová s tím sluchátkem potom v dalších dílech prožijí nejednu dobrodružnou příhodu.

Příběhy o kouzelném sluchátku napsal Miloš Macourek a jejich výtvarnou podobu vytvořil Adolf Born. Třetího z trojice tvůrců, animátora a režiséra Jaroslava Doubravu, který se podílel na prvních 13 dílech, později nahradila jeho dlouholetá spolupracovnice - animátorka a režisérka Cilka Dvořáková.Broučci


Dvanáctidílný animovaný loutkový seriál na motivy knihy Jana Karafiáta vznikl v koprodukci Studia Jiřího Trnky, Comité Francais de Rádio Télévision, britské Jerusalem Productions a společnosti Imago v roce 1995.

Scénář seriálu společně s Annou Juráskovou napsala animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, nelehkou úlohu výtvarníka přijala Jitka Walterová. Podle jejích návrhů vzniklo na sedmdesát loutek a zrodil se i celý pohádkový svět, ve kterém tyto loutky ožívají.

Karafiátova kniha s ilustracemi Jiřího Trnky inspirovala už celou řadu adaptací a stále patří do zlatého fondu české dětské literatury. Nová filmová verze Broučků citlivě pracuje se známými hodnotami a snaží se je co nejvíce přiblížit dnešním dětem. V tom jí napomáhá hudba Emila Viklického i mistrovská kamera Vladimíra Malíka, který virtuózně kouzlí s barevnými atmosférami a vytváří iluzi dětského snu.

Také Jan Hartl, jehož hlas prochází celým seriálem, stál před nelehkým úkolem. Vždyť příběhy Karafiátových Broučků mají starší diváci a posluchači neoddělitelně spojeny se jmény takových mistrů jako byl Karel Höger či František Smolík. Na tom, že Broučci na televizní obrazovce doopravdy ožijí, mají nemalou zásluhu i animátoři Jan Klos, Jiří Látal, Jan Zach a Xenie Vavrečková.

Broučci patří nesporně k největším animovaným projektům, které byly u nás v poslední době realizovány. Seriál se představil návštěvníkům filmového festivalu a trhu ve francouzském Annecy, uvedla ho francouzská i britská televize.


Bubáci a hastrmani


Dvacetidílný seriál podle známé knížky Josefa Lady vznikl v roce 1999.

Jak už všichni vědí, ve vesničce Syslově žijí pospolu lidé, strašidla a také jejich děti. Potkáme se tak s obrazovým i slovním humorem Josefa Lady.

Malíř a spisovatel Josef Lada si strašidla vymýšlel ne proto, aby se jich děti bály, ale aby si s nimi hrály. Scénáře podle jeho knížek vytvořila Marie Kšajtová, velmi těžkou úlohu výtvarníka, který musí ctít známou a milovanou předlohu, skvěle dokázal naplnit Pavel Kubant, který je zároveň i režisérem seriálu. Jeho koncepce, která pracuje s bohatě rozkreslenými hlavními figurami i s pečlivě prokreslenými pozadími, vychází z pečlivého studia výtvarného odkazu Josefa Lady.

V druhé řadě seriálu tvůrci pracovali s ladovskými veselými pohádkami naruby, které vyšly pod názvem Nezbedné pohádky, a také s některými dalšími pohádkovými vyprávěními z knížky Bubáci a hastrmani. V této řadě se setkáme s pohádkami o neposlušných kůzlátkách, o Budulínkovi, o Karkulce a s řadou dalších. Zároveň se ve scénáři seriálu objevují i motivy z Ladovy životopisné knihy Kronika mého života.

Rozverné ladovské vyprávění výtečně dokresluje hudba Jana Rottera a hlas Josefa Sommera v roli vypravěče. Kamera je dílem Milana Rycheckého, animaci měla na starosti Eva Jakoubková, zvuk Jan Kacian, střih Magda Sandersová. Obě řady seriálu Bubáci a hastrmani vyrobilo pro Českou televizi studio AniFilm.

Čtvrtý díl seriálu získal na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2000 cenu dětské poroty.

vtipné obrázky

8. dubna 2007 v 13:31 | Vanilka
Kotě, vzdej se!

velikonoce

8. dubna 2007 v 11:56 | Vanylka
Velikonoce jako potopa světa
Miloš Kaláb: Důstojný pane, omlouvám se Vám, že Vám píši jako agnostik právě o Velikonocích a to, nač bych se rád zeptal, by mohlo vypadat jako "provokace", ale není. O Vánocích i o Velikonocích hlásají křesťanské církve, že Bůh lidi tak miloval, že jim poslal svého syna, aby lidstvo "spasil". Jenže to by svědčilo o tom, že Bůh otočil o 180 stupňů od doby, kdy na lidstvo seslal "potopu světa", a dovolil jen vyvolené rodině pana Noeho, aby tu potopu přežila. Ostatně Bůh "trestal" lidstvo velice přísně i v menším měřítku a jinými metlami.
Velikonoce

králíčci

7. dubna 2007 v 19:44 | Vanilka |  [Ł]Obrázky
Zakrslý králík
je malé a tiché zvíře. Po úspěšném ochočení je velmi přítulný.
Dospělý jedinec váží 0,7 - 1,5 kg. Dožívá se až deseti let. Králíka lze chovat v bytě i ve venkovním kotci / popř. na balkoně /, kde by měl mít svou bedničku na spaní.
Králík potřebuje hodně volného pohybu. Kdo bude zakrslého králíčka chovat v bytě, může ho vodit do přírody na speciálním vodítku.
Denní krmná dávka pro dospělého jedince :
hotová krmná směs 20 - 30 g
hrubé celozrnné vločky - 1 polévková lžíce
20 - 35 g zeleného krmiva nebo 60 g syrové zeleniny
seno, pitná voda
jednou týdně tvrdý chléb, ovoce / 1/4 plodu jablka /
Rádi uvítají na jaře větvičku s narašenými pupeny,
na podzim listí.
/Čerpáno z knihy Zakrslý králík autorky M. Weglerové /
Pro zvětšení klikněte
roční králík
Naše Ája se narodila v květnu 2000. Sama porodila 11. června 2001 čtyři králíčky, kteří už jsou u svých nových majitelů. V nejbližší době neplánujeme další malé králíčky.

kočičky

5. dubna 2007 v 21:38 | Vanilka |  [Ł]Obrázky
ahoj tady máte kočičky:
http://www.britky.cz/triruzoviB1743.jpghttp://pohlednice.centrum.cz/nahled.php?id=12050